Różnice między komisem a skupem samochodów

Sprzedaż samochodu - skup i komis różniceZarówno komis jak i skup samochodów są obecnie najchętniej wybieranymi firmami, pomagającymi w sprzedaży samochodów.

Każda z nich zainteresowana jest zarówno samochodami prawie nowymi jak i używanymi, a nawet pojazdami po wypadku. To podobieństwo jest chyba jedyną ich wspólną cecha, ponieważ funkcjonowanie obu przedsiębiorstw bardzo się różni.

Pierwsza różnica polega na uczestnictwie w procesie sprzedaży.

Skup samochodów a komis

Komisy są w niej pośrednikiem, reprezentującym właściciela pojazdu przed potencjalnym nabywcą. Z kolei skup samochodów jest bezpośrednim odbiorcą w procesie sprzedaży. To właśnie tej firmie sprzedajemy pojazd, co nie wiąże się z koniecznością zapłaty prowizji. Kolejną różnicą jest czas trwania całego procesu. W przypadku komisu właściciel pojazdu musi czekać, aż firma poinformuje go o przeprowadzonej transakcji. W tym czasie nie może w żaden sposób użytkować auta ani niczego w nim przechowywać. W skupach transakcja odbywa się od razu, bez czekania. Wszelkie formalności załatwiane są w trakcie jednego spotkania, które trwa maksymalnie godzinę. W jego trakcie dokonuje się oględzin i wyceny samochodu oraz przeprowadza ewentualne negocjacje cenowe. Klient ma również możliwość wyboru sposobu płatności. Zazwyczaj skupy samochodów preferują odkup za gotówkę, ale z chęcią zgodzą się również na dokonanie przelewu bankowego na konto właściciela pojazdu.

Kolejna różnica pomiędzy komisem a skupem samochodów polega na dodatkowych usługach, jakie oferują skupy. W skupie aut można bowiem dokonać profesjonalnej wyceny samochodu, dla oszacowania wartości rynkowej pojazdu.

Nie każdy komis ma je w swojej ofercie. Kolejna kwestia to klienci. Zarówno komisy jak i skupy kierują swoją ofertę do szerokiego grona odbiorców, jednak sposób zawierania transakcji nie zawsze pokrywa się z ich oczekiwaniami. W efekcie z oferty komisów samochodowych zazwyczaj korzystają osoby prywatne, mające do sprzedania jeden samochód, a szybka sprzedaż w skupie spotyka się z aprobatą zarówno klientów indywidualnych jak i firm.

Sprzedaż kilku czy nawet kilkunastu samochodów w komisie wiązałaby się z długim okresem oczekiwania na dokonanie wszystkich transakcji. Firmy nie zawsze mogą i chcą tyle czekać, dlatego oferta skupów aut jest dla nich bardziej atrakcyjna. Nie mniej jednak swoich wiernych odbiorców znajdują zarówno skupy jak i komisy samochodowe. Oba typy przedsiębiorstw staje się rozwijają, proponując klientom coraz to ciekawsze i jeszcze bardziej profesjonalne usługi.Zobacz podobne: