Inwestycyjne kupowanie mieszkań

Inwestycyjne kupno mieszkaniaMyśląc o zabezpieczeniu swojej przyszłości warto rozważyć inwestycyjne kupowanie mieszkań. Mieszkania deweloperskie lub mieszkania z rynku wtórnego można kupić za bardzo dobre pieniądze. Można taką inwestycję przeprowadzić również na kredyt hipoteczny. Zakup mieszkania musi być oczywiście pod wynajem, bo na tym można tylko i wyłącznie zarobić. Sposób na bycie rentierem jest bardzo prosty a wręcz banalny.

Kupujemy mieszkanie za gotówkę lub mieszkanie na kredyt. Od razu wynajmujemy mieszkanie, dzięki czemu z miesięcznego czynszu możemy spłacać kredyt hipoteczny. Jeśli pierwsze mieszkanie kupiliśmy za gotówkę to może ono być zabezpieczeniem hipotecznym do kredytu na zakup kolejnego mieszkania. Im więcej mieszkań tym więcej czynszu z wynajmu. Przy czym każde mieszkanie od razu zarabia na siebie bądź na zaciągnięty kredyt hipoteczny.

Kilka różnych mieszkań to pewność wynajmu

Kupowanie mieszkań pod wynajem powinno polegać na tym, że każde mieszkanie kupujemy inne. Najlepiej, żeby to były mieszkania deweloperskie. Przecież wiadomo, że mieszkanie na kredyt powinno być atrakcyjne, żeby cieszyło się zainteresowaniem do ewentualnego wynajmu. Mieszkanie od dewelopera to zawsze wysoki standard, a to daje szansę na większy czynsz i większą liczbę chętnych na dane mieszkanie klientów. Jeśli kupujemy mieszkania w tej samej miejscowości to wybierajmy różne powierzchnie i różne lokalizację. Chcąc na tym naprawdę zarabiać musimy mieć zróżnicowaną ofertę dopasowaną do każdego wynajmującego. Wówczas zwiększamy swoje szanse na szybkie wynajęcie mieszkania i osiąganie z tego tytułu konkretnych profitów. Idealną sytuacją jest taka, w której wszystkie nasze mieszkania są wynajmowane. Wtedy kredyty hipoteczne na nie wzięte spłacają się praktycznie samoczynnie. A to pozwala na kolejne mieszkanie na kredyt. Biorąc pod uwagę migrację zarobkową ludności ze wschodu można być pewnym, że zapotrzebowanie na wynajem mieszkań będzie stale rosnąć.

Kiedy kredyt hipoteczny się kończy bank wypisuje się z księgi wieczystej

Każde mieszkanie na kredyt ma w swojej księdze wieczystej wpis w odpowiednim dziale, że jest na nim hipoteka na rzecz tego czy owego banku. Wraz ze spłatą kredytu bank wypisuje się z księgi wieczystej, a mieszkanie staje się wolne od jakichkolwiek zobowiązań. Trzeba sobie tego dopilnować, żeby spłacony kredyt hipoteczny został wymazany z informacji o nieruchomości. Takie mieszkanie bez wpisu o hipotece można potem sprzedać dowolnemu kontrahentowi bez powiadamiania banku. Dlatego posiadanie mieszkania pod wynajem nie musi się wiązać z tym, że ono prędko nie będzie naszą własnością. Zakup mieszkania na hipotekę wiąże się tylko z tym, że musi ono zostać spłacone do ostatniej złotówki. Ale przecież to normalne i każdy kredyt się z tym wiąże, nie tylko ten na zakup mieszkania.

Czego można oczekiwać od dewelopera?

Deweloperzy zarabiają na sprzedaży wybudowanych przez siebie mieszkań. W związku z tym należy od nich oczekiwać pełnej współpracy w zakresie czynności związanych z zakupem mieszkania. Nie ważne, czy kupujemy je na kredyt czy za gotówkę. Kupno mieszkania na kredyt wymaga oczywiście większego zaangażowania ze strony dewelopera. Chodzi przecież o przesłanie kompletnych dokumentów i współpracę z rzeczoznawcą nieruchomości, który szacuje jej wartość. Dzisiaj ta branża działa w taki sposób, że deweloperzy mocno się angażują w pomoc w uzyskaniu kredytu hipotecznego. Przecież wiadomo, że od tego niekiedy jest uzależniony zakup mieszkania przez klienta, stąd tez każdemu zależy na tym, żeby na zakup mieszkania były odpowiednie środki finansowe. Osoby, które już wynajmują swoje mieszkanie doskonale wiedzą jak to wszystko działa i czego oczekiwać od dewelopera. Kupując jedno mieszkanie od dewelopera zazwyczaj się do niego wraca, jeśli mieszkania kupuje się pod wynajem. Deweloperzy to przede wszystkim biznesmeni. Doskonale rozumieją potrzeby osób chcących zamieszkać na swoim. Dobry deweloper pomoże nawet w załatwieniu wszelkich formalności związanych z zakupem mieszkania.

Mieszkania deweloperskie na każdą kieszeń

Warte podkreślenia jest to, że mieszkania deweloperskie budują się co krok. W związku z tym każdy znajdzie coś dla siebie, a oferta takich mieszkań jest naprawdę na każdą kieszeń. Kupić mieszkanie od dewelopera można od ręki, ale można również kupić mieszkanie, które jest dopiero budowane. Co istotne, nawet kiedy mieszkanie jest dopiero w budowie, można sobie już załatwić na nie kredyt hipoteczny. Nie trzeba czekać aż inwestycja zostanie ukończona, ale można załatwić wszystkie formalności dużo wcześniej. Potem jedynie bank uruchamia umówione transze za kolejne etapy ukończenia inwestycji deweloperskiej. Mieszkania od dewelopera, które jeszcze nie są wybudowane, również sprzedają się jak świeże bułeczki. Wybór takowych mieszkań jest co prawda oparty jedynie na prospekcie emisyjnym, ale to w zupełności wystarczy, żeby zobrazować wszystko potencjalnym kupującym. Mieszkanie od dewelopera jest też najlepsze dla osób, które inwestują pieniądze w zakup mieszkań pod wynajem. To jest naprawdę warte podkreślenia, że mieszkań deweloperskich jest tak dużo, że wybierze się wszystko, czego się tylko potrzebuje.

Ceny nowych mieszkań zależą od lokalizacji

Jeśli ktoś zastanawia się nad tym, ile kosztują mieszkania deweloperskie to nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od lokalizacji i tego, jaki jest poziom życia mieszkańców w danym miejscu. Na pewno najdroższe inwestycje deweloperskie są w stolicy, ale to jest akurat oczywiste. Poza tym wszystko zależy od tego, w jakim mieście chcemy kupić mieszkanie. Na pewno miasta wojewódzkie i stolice naszych aglomeracji to najdroższe miejsca na kupno mieszkań. Ceny nowych mieszkań w mniejszych miastach zaczynają się już od trzech tysięcy złotych w górę.Zobacz podobne:
5 nawyków ludzi sukcesu

Człowiek sukcesuKażdy z nas marzy o życiowym sukcesie. Nie dla wszystkich jednak oznacza on to samo. Niezależnie od pola, na jakim chcemy go osiągn

Po co nam ekonomia? Rola pieniądza

EkonomiaPo co nam ekonomia? Ekonomia towarzyszy każdemu z nas w życiu codziennym. To właśnie dlatego tak ważne jest, żeby zapoznać się z jej podstawowymi zasadami

Coaching jako forma motywowania pracowników

Coaching - forma motywowania pracownikówCoaching jako forma motywowania pracowników Dzisiejsze warunki, w jakich funkcjonują